This website uses its own 'cookies' as well as those of third parties in order to offer better service and experience. By browsing our website or using our services you accept the use we make of said 'cookies'. However, you can change the 'cookies' configuration at any time. ok
.: Athletic Club - Official Site :.
EUSKARA     CASTELLANO     FRANÇAIS     ENGLISH
SHOP  |  TICKETS
Twitter  Facebook  Google +  Youtube  Instagram
MONDAY, 12 NOVEMBER 2018
809
2347
2484
2098
1892
2386
1736
2651
2391
2401
2250
554
2230
2784
2557
2165
643
2402
2331
2559
2490
2545
 
2017-18 - B WOMEN
Matchday 1 - Sunday 03-09-2017
02-09-2017
18:30
Pradejón  2  Aurrera Vitoria  1
03-09-2017
10:00
Añorga  1  Mulier  1
03-09-2017
11:00
Athletic Club B  7  Zarautz  1
03-09-2017
11:00
Ardoi  0  Pauldarrak  2
03-09-2017
12:00
SD San Ignacio  2  SD Eibar  3
03-09-2017
12:00
Oiartzun  1  CA Osasuna  1
03-09-2017
17:00
Gasteizko Neskak  2  Logroño  3
Matchday 2 - Sunday 10-09-2017
08-09-2017
20:00
Zarautz  3  Oiartzun  1
10-09-2017
11:15
Logroño  3  Ardoi  1
10-09-2017
12:00
SD Eibar  1  Añorga  0
10-09-2017
12:00
Aurrera Vitoria  3  SD San Ignacio  2
10-09-2017
12:00
CA Osasuna  7  Pradejón  0
10-09-2017
17:30
Pauldarrak  0  Athletic Club B  4
10-09-2017
18:00
Mulier  1  Gasteizko Neskak  1
Matchday 3 - Sunday 24-09-2017
23-09-2017
18:30
Pradejón  3  Zarautz  1
24-09-2017
11:15
Logroño  3  Mulier  1
24-09-2017
12:00
Añorga  1  Aurrera Vitoria  1
24-09-2017
12:00
SD San Ignacio  1  CA Osasuna  2
24-09-2017
12:00
Oiartzun  3  Pauldarrak  1
24-09-2017
12:00
Ardoi  0  Athletic Club B  8
24-09-2017
17:00
Gasteizko Neskak  3  SD Eibar  4
Matchday 4 - Sunday 01-10-2017
30-09-2017
18:30
Zarautz  2  SD San Ignacio  2
01-10-2017
11:00
Aurrera Vitoria  1  Gasteizko Neskak  0
01-10-2017
11:00
Athletic Club B  4  Oiartzun  3
01-10-2017
12:00
CA Osasuna  0  Añorga  0
01-10-2017
12:30
Mulier  3  Ardoi  0
01-10-2017
12:30
SD Eibar  3  Logroño  3
01-10-2017
17:30
Pauldarrak  2  Pradejón  0
Matchday 5 - Sunday 08-10-2017
07-10-2017
17:00
Pradejón  1  Athletic Club B  5
07-10-2017
18:30
Añorga  3  Zarautz  0
08-10-2017
11:15
Logroño  3  Aurrera Vitoria  1
08-10-2017
12:00
SD San Ignacio  2  Pauldarrak  1
08-10-2017
12:00
Ardoi  0  Oiartzun  4
08-10-2017
12:15
Mulier  1  SD Eibar  3
08-10-2017
17:00
Gasteizko Neskak  2  CA Osasuna  2
Matchday 6 - Sunday 15-10-2017
13-10-2017
16:45
Oiartzun  6  Pradejón  0
15-10-2017
11:00
CA Osasuna  0  Logroño  2
15-10-2017
11:00
Athletic Club B  1  SD San Ignacio  2
15-10-2017
12:00
Aurrera Vitoria  0  Mulier  1
15-10-2017
12:30
SD Eibar  3  Ardoi  0
15-10-2017
16:30
Zarautz  2  Gasteizko Neskak  6
15-10-2017
17:30
Pauldarrak  0  Añorga  1
Matchday 7 - Sunday 29-10-2017
29-10-2017
10:00
Ardoi  3  Pradejón  1
29-10-2017
12:00
Logroño  4  Zarautz  2
29-10-2017
12:00
SD San Ignacio  3  Oiartzun  0
29-10-2017
12:30
SD Eibar  1  Aurrera Vitoria  0
29-10-2017
17:00
Mulier  2  CA Osasuna  0
29-10-2017
17:00
Gasteizko Neskak  3  Pauldarrak  1
29-10-2017
17:00
Añorga  3  Athletic Club B  3
Matchday 8 - Sunday 05-11-2017
04-11-2017
16:00
Aurrera Vitoria  2  Ardoi  0
05-11-2017
11:00
CA Osasuna  1  SD Eibar  0
05-11-2017
12:00
Zarautz  1  Mulier  4
05-11-2017
12:00
Oiartzun  1  Añorga  0
05-11-2017
12:00
Pradejón  1  SD San Ignacio  3
05-11-2017
12:15
Athletic Club B  4  Gasteizko Neskak  0
05-11-2017
17:30
Pauldarrak  0  Logroño  1
Matchday 9 - Sunday 12-11-2017
11-11-2017
18:00
Añorga  3  Pradejón  0
12-11-2017
12:00
Aurrera Vitoria  1  CA Osasuna  6
12-11-2017
12:00
Logroño  3  Athletic Club B  0
12-11-2017
12:30
SD Eibar  2  Zarautz  0
12-11-2017
12:45
Ardoi  0  SD San Ignacio  5
12-11-2017
16:00
Gasteizko Neskak  1  Oiartzun  2
12-11-2017
17:00
Mulier  5  Pauldarrak  0
Matchday 10 - Sunday 19-11-2017
19-11-2017
12:00
CA Osasuna  5  Ardoi  0
19-11-2017
12:00
Oiartzun  3  Logroño  2
19-11-2017
12:00
SD San Ignacio  3  Añorga  1
19-11-2017
12:15
Athletic Club B  3  Mulier  2
19-11-2017
12:30
Zarautz  2  Aurrera Vitoria  5
19-11-2017
16:30
Pradejón  2  Gasteizko Neskak  4
19-11-2017
17:30
Pauldarrak  1  SD Eibar  4
Matchday 11 - Sunday 26-11-2017
26-11-2017
11:00
Aurrera Vitoria  1  Pauldarrak  2
26-11-2017
12:00
Logroño  5  Pradejón  0
26-11-2017
12:00
Ardoi  0  Añorga  3
26-11-2017
12:15
CA Osasuna  1  Zarautz  0
26-11-2017
12:15
Mulier  1  Oiartzun  2
26-11-2017
12:30
SD Eibar  1  Athletic Club B  6
26-11-2017
16:00
Gasteizko Neskak  1  SD San Ignacio  5
Matchday 12 - Sunday 03-12-2017
02-12-2017
15:30
Oiartzun  0  SD Eibar  2
03-12-2017
12:00
Pradejón  2  Mulier  1
03-12-2017
12:15
Athletic Club B  6  Aurrera Vitoria  1
03-12-2017
12:45
Ardoi  2  Zarautz  3
03-12-2017
16:45
SD San Ignacio  0  Logroño  1
03-12-2017
17:00
Añorga  4  Gasteizko Neskak  2
03-12-2017
17:30
Pauldarrak  0  CA Osasuna  2
Matchday 13 - Sunday 10-12-2017
06-12-2017
12:00
Aurrera Vitoria  1  Oiartzun  1
08-12-2017
12:30
SD Eibar  3  Pradejón  2
08-12-2017
19:30
Mulier  4  SD San Ignacio  0
10-12-2017
12:00
CA Osasuna  1  Athletic Club B  2
10-12-2017
12:00
Logroño  5  Añorga  1
10-12-2017
12:30
Zarautz  1  Pauldarrak  3
10-12-2017
16:00
Gasteizko Neskak  5  Ardoi  0
Matchday 14 - Sunday 07-01-2018
07-01-2018
11:00
SD Eibar  2  SD San Ignacio  1
07-01-2018
12:00
Logroño  1  Gasteizko Neskak  0
07-01-2018
12:30
Zarautz  0  Athletic Club B  3
07-01-2018
13:30
Pauldarrak  6  Ardoi  0
18-01-2018
20:30
Mulier  1  Añorga  1
19-01-2018
18:45
CA Osasuna  2  Oiartzun  0
20-01-2018
16:00
Aurrera Vitoria  0  Pradejón  1
Matchday 15 - Sunday 14-01-2018
13-01-2018
16:00
Pradejón  1  CA Osasuna  1
14-01-2018
10:15
Athletic Club B  4  Pauldarrak  0
14-01-2018
12:00
SD San Ignacio  4  Aurrera Vitoria  0
14-01-2018
12:00
Oiartzun  4  Zarautz  0
14-01-2018
12:30
Gasteizko Neskak  3  Mulier  1
14-01-2018
12:45
Ardoi  0  Logroño  0
14-01-2018
17:30
Añorga  0  SD Eibar  2
Matchday 16 - Sunday 28-01-2018
27-01-2018
16:30
Zarautz  1  Pradejón  2
27-01-2018
18:00
Pauldarrak  2  Oiartzun  0
28-01-2018
11:30
Athletic Club B  10  Ardoi  0
28-01-2018
12:00
Aurrera Vitoria  0  Añorga  3
28-01-2018
12:15
CA Osasuna  3  SD San Ignacio  1
28-01-2018
12:30
SD Eibar  5  Gasteizko Neskak  2
28-01-2018
17:00
Mulier  0  Logroño  2
Matchday 17 - Sunday 04-02-2018
03-02-2018
16:30
Pradejón  0  Pauldarrak  0
04-02-2018
11:00
Ardoi  0  Mulier  3
04-02-2018
12:00
Logroño  1  SD Eibar  0
04-02-2018
12:00
Añorga  0  CA Osasuna  1
04-02-2018
12:00
SD San Ignacio  3  Zarautz  1
04-02-2018
12:00
Oiartzun  1  Athletic Club B  1
04-02-2018
13:00
Gasteizko Neskak  3  Aurrera Vitoria  3
Matchday 18 - Sunday 18-02-2018
17-02-2018
12:00
Zarautz  3  Añorga  4
17-02-2018
18:00
Athletic Club B  4  Pradejón  0
17-02-2018
18:00
Oiartzun  4  Ardoi  0
18-02-2018
11:30
Aurrera Vitoria  0  Logroño  5
18-02-2018
12:15
CA Osasuna  0  Gasteizko Neskak  0
18-02-2018
12:30
SD Eibar  0  Mulier  1
18-02-2018
17:00
Pauldarrak  1  SD San Ignacio  3
Matchday 19 - Sunday 25-02-2018
24-02-2018
17:00
Pradejón  1  Oiartzun  2
25-02-2018
12:00
Logroño  0  CA Osasuna  1
25-02-2018
12:00
SD San Ignacio  2  Athletic Club B  2
25-02-2018
12:30
Ardoi  0  SD Eibar  3
25-02-2018
12:30
Mulier  4  Aurrera Vitoria  1
25-02-2018
16:00
Gasteizko Neskak  3  Zarautz  1
25-02-2018
17:00
Añorga  4  Pauldarrak  0
Matchday 20 - Sunday 04-03-2018
03-03-2018
18:00
Oiartzun  0  SD San Ignacio  1
04-03-2018
11:30
Aurrera Vitoria  2  SD Eibar  2
04-03-2018
12:15
CA Osasuna  2  Mulier  0
04-03-2018
12:15
Athletic Club B  5  Añorga  1
04-03-2018
12:30
Zarautz  0  Logroño  5
04-03-2018
16:30
Pradejón  6  Ardoi  1
04-03-2018
17:00
Pauldarrak  1  Gasteizko Neskak  1
Matchday 21 - Sunday 11-03-2018
10-03-2018
11:30
Añorga  2  Oiartzun  2
11-03-2018
11:00
Logroño  2  Pauldarrak  1
11-03-2018
12:00
SD San Ignacio  0  Pradejón  0
11-03-2018
12:30
SD Eibar  2  CA Osasuna  2
11-03-2018
12:45
Ardoi  0  Aurrera Vitoria  4
11-03-2018
16:00
Gasteizko Neskak  2  Athletic Club B  4
11-03-2018
17:30
Mulier  2  Zarautz  0
Matchday 22 - Sunday 18-03-2018
17-03-2018
17:00
Pradejón  3  Añorga  0
18-03-2018
12:00
CA Osasuna  1  Aurrera Vitoria  1
18-03-2018
12:00
Oiartzun  2  Gasteizko Neskak  0
18-03-2018
12:00
SD San Ignacio  3  Ardoi  0
18-03-2018
12:30
Athletic Club B  0  Logroño  1
18-03-2018
17:00
Pauldarrak  1  Mulier  0
18-03-2018
17:30
Zarautz  0  SD Eibar  7
Matchday 23 - Sunday 25-03-2018
24-03-2018
18:30
Ardoi  2  CA Osasuna  3
25-03-2018
11:30
Aurrera Vitoria  1  Zarautz  0
25-03-2018
12:00
Logroño  3  Oiartzun  2
25-03-2018
12:00
Añorga  4  SD San Ignacio  1
25-03-2018
12:30
SD Eibar  5  Pauldarrak  2
25-03-2018
16:00
Gasteizko Neskak  0  Pradejón  0
25-03-2018
17:30
Mulier  0  Athletic Club B  2
Matchday 24 - Sunday 01-04-2018
27-03-2018
19:00
Añorga  3  Ardoi  1
28-03-2018
20:00
Zarautz  0  CA Osasuna  2
28-03-2018
20:15
SD San Ignacio  3  Gasteizko Neskak  1
29-03-2018
11:00
Pauldarrak  2  Aurrera Vitoria  3
29-03-2018
12:00
Oiartzun  1  Mulier  0
01-04-2018
11:00
Athletic Club B  0  SD Eibar  0
01-04-2018
17:00
Pradejón  3  Logroño  3
Matchday 25 - Sunday 15-04-2018
14-04-2018
17:00
CA Osasuna  2  Pauldarrak  2
14-04-2018
18:00
Mulier  1  Pradejón  3
14-04-2018
18:30
SD Eibar  0  Oiartzun  0
15-04-2018
12:00
Logroño  2  SD San Ignacio  1
15-04-2018
12:30
Aurrera Vitoria  1  Athletic Club B  2
15-04-2018
12:45
Zarautz  2  Ardoi  1
15-04-2018
17:00
Gasteizko Neskak  4  Añorga  4
Matchday 26 - Sunday 22-04-2018
22-04-2018
11:30
Pradejón  0  SD Eibar  2
22-04-2018
12:00
Pauldarrak  5  Zarautz  0
22-04-2018
12:00
Athletic Club B  5  CA Osasuna  2
22-04-2018
12:00
Oiartzun  2  Aurrera Vitoria  3
22-04-2018
12:00
SD San Ignacio  1  Mulier  0
22-04-2018
12:00
Añorga  1  Logroño  0
22-04-2018
12:00
Ardoi  0  Gasteizko Neskak  4
OUR SPONSORS:
BBK New Balance IMQ San Miguel bet 365
Official Hosting: Hostalia - A new window will be open
CONTACT US (+34) 94 424 08 77 ADVERTISING LEGAL NOTICE AND PRIVACY POLICY COOKIES WEB MAP

© 2000-18 Athletic Club

Guggenheim Bilbao  Bai euskarari