This website uses its own 'cookies' as well as those of third parties in order to offer better service and experience. By browsing our website or using our services you accept the use we make of said 'cookies'. However, you can change the 'cookies' configuration at any time. ok
.: Athletic Club - Official Site :.
EUSKARA     CASTELLANO     FRANÇAIS     ENGLISH
SHOP  |  TICKETS
Twitter  Facebook  Google +  Youtube  Instagram
JUNIORS
MONDAY, 19 NOVEMBER 2018
2018-19 - JUNIOR HONOUR
Matchday 1 - Sunday 02-09-2018
01-09-2018
12:00
Santutxu  0  Alavés  1
01-09-2018
12:00
Amorebieta  0  Eibar  0
01-09-2018
16:00
Athletic Club  2  Danok Bat  3
01-09-2018
16:30
Valvanera  1  Real Sociedad  0
01-09-2018
18:30
Oberena  1  Txantrea  2
01-09-2018
18:30
Getxo  0  San Juan  1
02-09-2018
11:30
Osasuna  3  Pamplona  1
02-09-2018
18:00
Numancia  3  Antiguoko  0
Matchday 2 - Sunday 09-09-2018
08-09-2018
10:30
Eibar  3  Santutxu  2
08-09-2018
11:00
Real Sociedad  9  Oberena  0
08-09-2018
18:30
San Juan  0  Osasuna  4
08-09-2018
18:30
Danok Bat  2  Getxo  1
09-09-2018
11:30
Pamplona  2  Valvanera  2
09-09-2018
12:00
Alavés  2  Athletic Club  2
09-09-2018
12:00
Txantrea  1  Numancia  3
09-09-2018
12:30
Antiguoko  1  Amorebieta  0
Matchday 3 - Sunday 16-09-2018
15-09-2018
12:15
Amorebieta  1  Txantrea  3
15-09-2018
16:30
Santutxu  1  Antiguoko  4
15-09-2018
16:30
Valvanera  3  San Juan  1
15-09-2018
17:00
Oberena  1  Pamplona  1
15-09-2018
17:30
Alavés  1  Eibar  1
15-09-2018
17:30
Athletic Club  5  Getxo  0
16-09-2018
16:00
Osasuna  1  Danok Bat  4
16-09-2018
17:30
Numancia  2  Real Sociedad  1
Matchday 4 - Sunday 23-09-2018
22-09-2018
12:00
Txantrea  1  Santutxu  0
22-09-2018
16:30
San Juan  2  Oberena  1
22-09-2018
16:30
Danok Bat  2  Valvanera  1
22-09-2018
17:00
Antiguoko  0  Alavés  0
22-09-2018
18:30
Getxo  1  Osasuna  1
23-09-2018
12:00
Real Sociedad  4  Amorebieta  1
23-09-2018
12:00
Pamplona  1  Numancia  0
23-09-2018
16:00
Eibar  1  Athletic Club  1
Matchday 5 - Sunday 30-09-2018
29-09-2018
12:30
Santutxu  1  Real Sociedad  5
29-09-2018
12:30
Amorebieta  0  Pamplona  2
29-09-2018
12:30
Athletic Club  0  Osasuna  0
29-09-2018
15:45
Eibar  3  Antiguoko  1
29-09-2018
17:30
Alavés  2  Txantrea  2
29-09-2018
17:30
Numancia  3  San Juan  2
30-09-2018
12:00
Oberena  1  Danok Bat  2
30-09-2018
12:00
Valvanera  3  Getxo  2
Matchday 6 - Sunday 07-10-2018
06-10-2018
17:30
Antiguoko  1  Athletic Club  1
07-10-2018
11:00
Real Sociedad  3  Alavés  1
07-10-2018
11:30
Pamplona  4  Santutxu  1
07-10-2018
12:00
Txantrea  3  Eibar  3
07-10-2018
12:00
San Juan  3  Amorebieta  0
07-10-2018
12:00
Danok Bat  3  Numancia  1
07-10-2018
12:00
Osasuna  0  Valvanera  2
07-10-2018
12:15
Getxo  3  Oberena  0
Matchday 7 - Sunday 14-10-2018
12-10-2018
12:30
Amorebieta  0  Danok Bat  1
12-10-2018
17:30
Alavés  6  Pamplona  1
13-10-2018
12:00
Athletic Club  2  Valvanera  0
13-10-2018
12:15
Santutxu  3  San Juan  2
13-10-2018
17:00
Eibar  0  Real Sociedad  2
13-10-2018
17:30
Antiguoko  2  Txantrea  2
14-10-2018
12:00
Numancia  0  Getxo  0
14-10-2018
12:30
Oberena  2  Osasuna  4
Matchday 8 - Sunday 21-10-2018
20-10-2018
12:30
Danok Bat  3  Santutxu  0
20-10-2018
16:00
Valvanera  0  Oberena  0
21-10-2018
10:00
San Juan  2  Alavés  3
21-10-2018
12:00
Txantrea  2  Athletic Club  1
21-10-2018
12:00
Pamplona  1  Eibar  2
21-10-2018
12:00
Osasuna  3  Numancia  3
21-10-2018
12:15
Getxo  4  Amorebieta  2
21-10-2018
16:30
Real Sociedad  6  Antiguoko  0
Matchday 9 - Sunday 28-10-2018
27-10-2018
12:30
Athletic Club  6  Oberena  0
27-10-2018
16:00
Eibar  1  San Juan  0
27-10-2018
16:30
Numancia  2  Valvanera  0
27-10-2018
17:30
Antiguoko  1  Pamplona  2
28-10-2018
12:00
Txantrea  1  Real Sociedad  3
28-10-2018
12:00
Amorebieta  0  Osasuna  0
28-10-2018
13:15
Santutxu  2  Getxo  0
28-10-2018
16:00
Alavés  2  Danok Bat  1
Matchday 10 - Sunday 04-11-2018
01-11-2018
12:00
Danok Bat  3  Eibar  0
01-11-2018
12:00
Valvanera  0  Amorebieta  1
02-11-2018
19:00
Osasuna  1  Santutxu  2
03-11-2018
12:00
Real Sociedad  4  Athletic Club  2
03-11-2018
16:30
San Juan  1  Antiguoko  3
04-11-2018
11:30
Pamplona  0  Txantrea  7
04-11-2018
12:00
Oberena  0  Numancia  3
04-11-2018
17:00
Getxo  1  Alavés  1
Matchday 11 - Sunday 11-11-2018
10-11-2018
12:30
Santutxu  0  Valvanera  0
10-11-2018
15:30
Amorebieta  0  Oberena  4
10-11-2018
15:45
Athletic Club  1  Numancia  1
10-11-2018
16:00
Alavés  2  Osasuna  1
10-11-2018
17:30
Antiguoko  2  Danok Bat  2
11-11-2018
12:00
Txantrea  1  San Juan  0
11-11-2018
15:30
Eibar  2  Getxo  0
11-11-2018
16:30
Real Sociedad  4  Pamplona  0
Matchday 12 - Sunday 18-11-2018
17-11-2018
12:30
Danok Bat  1  Txantrea  2
17-11-2018
16:00
Valvanera  0  Alavés  0
17-11-2018
16:00
Oberena  1  Santutxu  1
17-11-2018
16:30
San Juan  2  Real Sociedad  0
18-11-2018
11:30
Pamplona  2  Athletic Club  0
18-11-2018
12:00
Osasuna  1  Eibar  2
18-11-2018
12:15
Getxo  0  Antiguoko  2
18-11-2018
16:00
Numancia  6  Amorebieta  2
Matchday 13 - Sunday 25-11-2018
Pamplona - San Juan
Real Sociedad - Danok Bat
Txantrea - Getxo
Antiguoko - Osasuna
Eibar - Valvanera
Alavés - Oberena
Santutxu - Numancia
Athletic Club - Amorebieta
Matchday 14 - Sunday 02-12-2018
Athletic Club - San Juan
Danok Bat - Pamplona
Getxo - Real Sociedad
Osasuna - Txantrea
Valvanera - Antiguoko
Oberena - Eibar
Numancia - Alavés
Amorebieta - Santutxu
Matchday 15 - Thursday 06-12-2018
San Juan - Danok Bat
Pamplona - Getxo
Real Sociedad - Osasuna
Txantrea - Valvanera
Antiguoko - Oberena
Eibar - Numancia
Alavés - Amorebieta
Santutxu - Athletic Club
Matchday 16 - Sunday 09-12-2018
Alavés - Santutxu
Eibar - Amorebieta
Antiguoko - Numancia
Txantrea - Oberena
Real Sociedad - Valvanera
Pamplona - Osasuna
San Juan - Getxo
Danok Bat - Athletic Club
Matchday 17 - Sunday 16-12-2018
Athletic Club - Alavés
Santutxu - Eibar
Amorebieta - Antiguoko
Numancia - Txantrea
Oberena - Real Sociedad
Valvanera - Pamplona
Osasuna - San Juan
Getxo - Danok Bat
Matchday 18 - Sunday 23-12-2018
Eibar - Alavés
Antiguoko - Santutxu
Txantrea - Amorebieta
Real Sociedad - Numancia
Pamplona - Oberena
San Juan - Valvanera
Danok Bat - Osasuna
Getxo - Athletic Club
Matchday 19 - Sunday 13-01-2019
Athletic Club - Eibar
Alavés - Antiguoko
Santutxu - Txantrea
Amorebieta - Real Sociedad
Numancia - Pamplona
Oberena - San Juan
Valvanera - Danok Bat
Osasuna - Getxo
Matchday 20 - Sunday 20-01-2019
Antiguoko - Eibar
Txantrea - Alavés
Real Sociedad - Santutxu
Pamplona - Amorebieta
San Juan - Numancia
Danok Bat - Oberena
Getxo - Valvanera
Osasuna - Athletic Club
Matchday 21 - Sunday 27-01-2019
Athletic Club - Antiguoko
Eibar - Txantrea
Alavés - Real Sociedad
Santutxu - Pamplona
Amorebieta - San Juan
Numancia - Danok Bat
Oberena - Getxo
Valvanera - Osasuna
Matchday 22 - Sunday 03-02-2019
Txantrea - Antiguoko
Real Sociedad - Eibar
Pamplona - Alavés
San Juan - Santutxu
Danok Bat - Amorebieta
Getxo - Numancia
Osasuna - Oberena
Valvanera - Athletic Club
Matchday 23 - Sunday 10-02-2019
Athletic Club - Txantrea
Antiguoko - Real Sociedad
Eibar - Pamplona
Alavés - San Juan
Santutxu - Danok Bat
Amorebieta - Getxo
Numancia - Osasuna
Oberena - Valvanera
Matchday 24 - Sunday 17-02-2019
Real Sociedad - Txantrea
Pamplona - Antiguoko
San Juan - Eibar
Danok Bat - Alavés
Getxo - Santutxu
Osasuna - Amorebieta
Valvanera - Numancia
Oberena - Athletic Club
Matchday 25 - Sunday 03-03-2019
Athletic Club - Real Sociedad
Txantrea - Pamplona
Antiguoko - San Juan
Eibar - Danok Bat
Alavés - Getxo
Santutxu - Osasuna
Amorebieta - Valvanera
Numancia - Oberena
Matchday 26 - Sunday 10-03-2019
Pamplona - Real Sociedad
San Juan - Txantrea
Danok Bat - Antiguoko
Getxo - Eibar
Osasuna - Alavés
Valvanera - Santutxu
Oberena - Amorebieta
Numancia - Athletic Club
Matchday 27 - Sunday 17-03-2019
Athletic Club - Pamplona
Real Sociedad - San Juan
Txantrea - Danok Bat
Antiguoko - Getxo
Eibar - Osasuna
Alavés - Valvanera
Santutxu - Oberena
Amorebieta - Numancia
Matchday 28 - Sunday 24-03-2019
San Juan - Pamplona
Danok Bat - Real Sociedad
Getxo - Txantrea
Osasuna - Antiguoko
Valvanera - Eibar
Oberena - Alavés
Numancia - Santutxu
Amorebieta - Athletic Club
Matchday 29 - Sunday 31-03-2019
San Juan - Athletic Club
Pamplona - Danok Bat
Real Sociedad - Getxo
Txantrea - Osasuna
Antiguoko - Valvanera
Eibar - Oberena
Alavés - Numancia
Santutxu - Amorebieta
Matchday 30 - Sunday 07-04-2019
Danok Bat - San Juan
Getxo - Pamplona
Osasuna - Real Sociedad
Valvanera - Txantrea
Oberena - Antiguoko
Numancia - Eibar
Amorebieta - Alavés
Athletic Club - Santutxu
OUR SPONSORS:
BBK New Balance IMQ San Miguel bet 365
Official Hosting: Hostalia - A new window will be open
CONTACT US (+34) 94 424 08 77 ADVERTISING LEGAL NOTICE AND PRIVACY POLICY COOKIES WEB MAP

© 2000-18 Athletic Club

Guggenheim Bilbao  Bai euskarari