Yuri Berchiche | Jokalaria: Atzelaria | Athletic Clubeko Webgune Ofiziala
17

Yuri Berchiche Yuri
BerchicheIzeta

  • Postua:Atzelaria
  • Jaiotze data:10-02-1990
  • Jaioterria:Zarautz (Gipuzkoa)
  • Debut data:2018-08-20
Yuri B.
Yuri B.
13
17

Yuri Berchiche Yuri
BerchicheIzeta

  • Postua:Atzelaria
  • Jaiotze data:10-02-1990
  • Jaioterria:Zarautz (Gipuzkoa)
  • Debut data:2018-08-20
Estatistikak
4Denboraldiak
126Partidak
10Golak
Partida guztiak
Athletic Club
2021-22
Liga
22. Jardunaldia - 2022-01-23
Rayo Vallecano0
0 - 1
Athletic Club1
83'
24. Jardunaldia - 2022-02-14
RCD Mallorca3
3 - 2
Athletic Club2
46'
25. Jardunaldia - 2022-02-20
Athletic Club4
4 - 0
Real Sociedad0
89'
27. Jardunaldia - 2022-03-07
Athletic Club3
3 - 1
Levante UD1
28. Jardunaldia - 2022-03-13
Real Betis1
1 - 0
Athletic Club0
58'
29. Jardunaldia - 2022-03-18
Athletic Club1
1 - 1
Getafe CF1
30. Jardunaldia - 2022-04-03
Athletic Club2
2 - 1
Elche CF1
32. Jardunaldia - 2022-04-17
Athletic Club0
0 - 2
RC Celta2
Lortutako tituluak
2019-20
Superkopa
Bidea
TaldeaKat.UrteaLigaKopaSuperKopaChampionsLigako Kopa
Part.GolakPart.GolakPart.GolakPart.GolakPart.Golak
Athletic Club-2021-221414020----
Athletic Club2020-2123160------
Athletic Club2019-2033274------
Athletic Club2018-1935220------
Paris St-Germain2017-1822250--2030
Real Sociedad2016-1735360------
Real Sociedad2015-1621010------
Real Sociedad2014-1521040------
SD Eibar2013-1437310------
SD Eibar2ªB2012-1336430------
Real Unión Club2ªB2011-1231000------
Real Unión Club2ªB2010-1116110------
Real Valladolid CF2009-101020------
Valladolid B2009-10250--------
Cheltenham Town1.2008-0970--------
Tottenham Reserve-2008-09----------
Tottenham Reserve1.2007-0840--------
Tottenham Academy1.2007-08380--------
Athletic Juvenil A-2006-0712000------
Athletic Cadete A-2005-06----------
Real Sociedad Cadete-2004-05----------
Antiguoko-2003-04----------
Antiguoko-2002-03----------
Antiguoko-2001-02----------
Antiguoko-2000-01----------
Bio
Lehendabiziko denboraldian lortu zuen taldeko zutabe garrantzitsuenetariko bat izatea. Zarauztarrak 2018ko udako merkatuan jantzi zuen elastiko zurigorria, Paris Saint Germainetik etorrita. Ligako partida gehienak jokatu zituen (35) talde zurigorrian egindako lehendabiziko urtean eta aurten bere maila handitu du, partidetako jokalari erabakiagarria bihurtuz kasu askotan. 2019-20 denboraldian, Kopako finalerako lehoiak sailkatu zituen bere golarekin, Granadako ezkerkada ahaztezinarekin. 

Ibilbide luzeko ezker hegalekoa da, nekaezina; erasoaldietan igota aurkariak ustekabean harrapatzen ditu eta jaurtiketa indartsua du, erasoaldian ondoen aritzen den LaLigako atzelarietako bat da, dudarik gabe. Joan den denboraldi amaieran zelaietatik kanpo egon behar izan zuen pubalgia arazoengatik, eta oraindik ez ditu osatu. 
17
Argazki galeria