Yuri Berchiche | Jokalaria: Atzelaria | Athletic Clubeko Webgune Ofiziala
17

Yuri Berchiche Yuri
BerchicheIzeta

  • Postua:Atzelaria
  • Jaiotze data:10-02-1990
  • Jaioterria:Zarautz (Gipuzkoa)
  • Debut data:2018-08-20
Yuri B.
Yuri B.
13
17

Yuri Berchiche Yuri
BerchicheIzeta

  • Postua:Atzelaria
  • Jaiotze data:10-02-1990
  • Jaioterria:Zarautz (Gipuzkoa)
  • Debut data:2018-08-20
Estatistikak
5Denboraldiak
133Partidak
10Golak
Partida guztiak
Athletic Club
2022-23
Liga
01. Jardunaldia - 2022-08-15
Athletic Club0
0 - 0
RCD Mallorca0
02. Jardunaldia - 2022-08-21
Athletic Club1
1 - 0
Valencia CF0
10. Jardunaldia - 2022-10-18
Getafe CF2
2 - 2
Athletic Club2
55'
11. Jardunaldia - 2022-10-23
FC Barcelona4
4 - 0
Athletic Club0
12. Jardunaldia - 2022-10-30
Athletic Club1
1 - 0
Villarreal CF0
13. Jardunaldia - 2022-11-04
Girona FC2
2 - 1
Athletic Club1
46'
Lortutako tituluak
2019-20
Superkopa
Bidea
TaldeaKat.UrteaLigaKopaSuperKopaChampionsLigako Kopa
Part.GolakPart.GolakPart.GolakPart.GolakPart.Golak
Athletic Club-2022-236010------
Athletic Club-2021-221414020----
Athletic Club2020-2123160------
Athletic Club2019-2033274------
Athletic Club2018-1935220------
Paris St-Germain2017-1822250--2030
Real Sociedad2016-1735360------
Real Sociedad2015-1621010------
Real Sociedad2014-1521040------
SD Eibar2013-1437310------
SD Eibar2ªB2012-1336430------
Real Unión Club2ªB2011-1231000------
Real Unión Club2ªB2010-1116110------
Real Valladolid2009-101020------
Real Valladolid B2009-10250--------
Tottenham Reserve-2008-09----------
Cheltenham Town1.2008-0970--------
Tottenham Academy1.2007-08380--------
Tottenham Reserve1.2007-0840--------
Athletic Juvenil División de Honor-2006-0712000------
Athletic Cadete Liga Vasca-2005-06----------
Real Sociedad Cadete-2004-05----------
Antiguoko-2003-04----------
Antiguoko-2002-03----------
Antiguoko-2001-02----------
Antiguoko-2000-01----------
Bio
Ezker hegaleko atzelari indartsuak bosgarren denboraldia du Athletic Clubeko lehen taldean, 2018ko udako merkatuan Paris Saint Germain taldetik heldu eta gero. Bere garaian Lezaman ikasia izan zen. 126 partida jokatu ditu talde zuri-gorrian eta funtsezko futbolari bihurtu da, aurreko denboraldian lesioengatik zenbaki okerragoak egin bazituen ere.
 
 Lehoiak 2019-20 denboraldiko Kopako finalerako sailkatu zituen gola egin zuen, Granadan egindako ezkerkada ahaztezinarekin. Ibilbide luzeko ezker hegala, igoera egiten nekaezina da, eta horrek, distantzia ertaineko jaurtiketa bikainarekin batera, LaLigako jokalari nabarmenetako bat bihurtzen du bere postuan.
17
Argazki galeria