Yuri Berchiche | Jokalaria: Atzelaria | Athletic Clubeko Webgune Ofiziala
17

Yuri Berchiche Yuri
BerchicheIzeta

  • Postua:Atzelaria
  • Jaiotze data:10-02-1990
  • Jaioterria:Zarautz (Gipuzkoa)
  • Debut data:2018-08-20
  • Garaiera / Pisua:1,81m / 79,5kg
Yuri B.
Yuri B.
13
17

Yuri Berchiche Yuri
BerchicheIzeta

  • Postua:Atzelaria
  • Jaiotze data:10-02-1990
  • Jaioterria:Zarautz (Gipuzkoa)
  • Debut data:2018-08-20
  • Garaiera / Pisua:1,81m / 79,5kg
Estatistikak
3Denboraldiak
106Partidak
9Golak
Partida guztiak
Athletic Club
2020-21
Liga
03. Jardunaldia - 2020-09-27
SD Eibar1
1 - 2
Athletic Club2
04. Jardunaldia - 2020-10-01
Athletic Club0
0 - 1
Cadiz1
05. Jardunaldia - 2020-10-04
Alaves1
1 - 0
Athletic Club0
48'
07. Jardunaldia - 2020-10-24
Osasuna1
1 - 0
Athletic Club0
82'
08. Jardunaldia - 2020-10-31
Athletic Club2
2 - 1
Sevilla1
09. Jardunaldia - 2020-11-08
Real Valladolid2
2 - 1
Athletic Club1
10. Jardunaldia - 2020-11-23
Athletic Club4
4 - 0
Betis0
88'
11. Jardunaldia - 2020-11-29
Getafe1
1 - 1
Athletic Club1
49'
Lortutako tituluak
2019-20
Superkopa
Bidea
TaldeaKat.UrteaLigaKopaChampionsLigako Kopa
Part.GolakPart.GolakPart.GolakPart.Golak
Athletic Club1.2020-2123160----
Athletic Club1.2019-2033274----
Athletic Club1.2018-1935220----
Paris Saint-Germain1.2017-18222502030
Real Sociedad1.2016-1735360----
Real Sociedad1.2015-1621010----
Real Sociedad1.2014-1521040----
SD Eibar2.2013-1437310----
SD Eibar2.B2012-1336430----
Real Union2.B2011-1231000----
Real Union2.B2010-1116110----
Real Valladolid1.2009-101020----
Valladolid B3.2009-10250------
Cheltenham Town-2008-0970------
Tottenham Reserve-2008-09--------
Tottenham Reserve-2007-084------
Tottenham Academy-2007-0838------
Athletic Gazteak A-2006-0712000----
Athletic Kadeteak A-2005-06--------
R.Sociedad Cadete-2004-05--------
Antiguoko-2003-04--------
Antiguoko-2002-03--------
Antiguoko-2001-02--------
Antiguoko-2000-01--------
Bio

Lehendabiziko denboraldian lortu zuen taldeko zutabe garrantzitsuenetariko bat izatea. Zarauztarrak 2018ko udako merkatuan jantzi zuen elastiko zurigorria, Paris Saint Germainetik etorrita. Ligako partida gehienak jokatu zituen (35) talde zurigorrian egindako lehendabiziko urtean eta aurten bere maila handitu du, partidetako jokalari erabakiagarria bihurtuz kasu askotan. Izan ere, Kopako finalerako lehoiak sailkatu zituen gola egin zuen, Granadako ezkerkada ahaztezinarekin.

Ibilbide luzeko ezker hegalekoa da, nekaezina; erasoaldietan igota aurkariak ustekabean harrapatzen ditu eta jaurtiketa indartsua du, erasoaldian ondoen aritzen den LaLigako atzelarietako bat da, dudarik gabe.

17
Argazki galeria