Javier Uria Oroimenezkoa
Kluba

Javier Uria Oroimenezkoa

Maiatzaren 26an, larunbata, Lezamako kirol instalazioetan, IV. Javier Uria Oroimenezko Saria jokatu zen. Danok Bat…

Athletic Club
Athletic Club
2007ko mai. 22a

Maiatzaren 26an, larunbata, Lezamako kirol instalazioetan, IV. Javier Uria Oroimenezko Saria jokatu zen.

Danok Bat Club de Fika talde txapelduna izan zen, 1400etatik aurrera Lezamako 2. zelaian, normalen emakumezkoen taldeak eta Bilbao Athleticek darabilten zelaian hain justu, Ondarroako Aurrera taldearen aurkako partidaa irabazi eta gero.

Txapelketaren ospakizunaz gain Fundación Athletic Club Fundazioak zenbait aktibitate eta jolasak antolatu zituen pabiloi estalian.

SAILKAPENA

1- Danok Bat
2. Aurrera Ondarroa
3. Maristas Zalla
4. Colegio Basauri
5. Monteagudo
6. Loyola Indautxu
7. Oinarri
8. Lagun Artea
9, Chantrea
10. Irunlarrea
11. Peña Athletic
12. Getxo
13. Asti Leku
14. Santutxu
15. Joma Athletic
16. Etxebarri

GAINERAKO SAILKAPENAK

1. Askartza
2. Trapagaran
3. Aurrera Vitoria
4. Urdaneta
5. Sestao
6. Elorrieta
7. Romo
8. Lakua

PRIMERA FASE

GRUPO A:
santutxu – lagun artea 0-1
urdaneta – oinarri 1- 3
santutxu – oinarri 1 – 0
lagun artea – urdaneta 1 -0
santutxu – urdaneta 1 – 0
l.artea – oinarri 1- 2

GRUPO B:
sestao – etxebarri 0- 1
danok bat – aurrera ondarroa 1-1
danok – sestao 2-1
a.ondarroa – etxebarri 2 -0
danok- etxebarri 0- 0
a.ondarroa- sestao 0-0

GRUPO C:
irunlarrea- txantrea 0-0
romo- trapagaram 1 – 2
irunlarrea romo 2-1
irunlarrea-trapagaran 2-0
txanterea – romo 3-0
txantrea – trapagaran 4-0

GRUPO D:
loyola – colgio basauri 0 -0
c. basauri – askartza 4-0
loyola – askartza 2-0
loyola- p.athlñetic 1-0
col basauri – p athletic 0 -4
p.athletic – askartza 2-0

GRUPO E:
elorrieta – aluvion 0-3
elorrieta- asti leku 0-1
elorrieta – aurrera vitoria 0-0
bermeo-a. vitoria 0 -0
aluvion-a.vitoria 4 -0
aluvion – bermeo 0-0

GRUPO F:
lakua- maristas 0 – 5
lakua – getxo 0-3
maristas – getxo 1-1-
lakua – joma athletic 0-0
maristas zalla – joma 2-1
gestxo – joma athetic 0-0

CUADRO CONSOLACION:

URDANETA – ROMO 1-0
SESTAO -ASKARTZA 0-0
ELORRIETA – TRAPAGARAN 0-1
LAKUA – AURRERA DE VITORIA 0-4

URDANETA-ASKARTZA 0-1
TRAPAGARAN – A.VITORIA 1-1

ARKARTZA – TRAPAGARAN 6-0

CUADRO PRINCIPAL:

OINARRI – JOMA ATHLETIC 2-2
DANOK – PEÑA ATHLETIC 2-0
MONTENEGRO-GETXO 2-0
TXANTREA – COL BASAURI 0-0

AURRERA ONDARROA – SANTUTXU 1-0
LAGUN ARTEA – IRUNLARREA 1-0
MARISTAS – ASTI LEKU 3-0
LOYOLA – ETXEBARRI 2-1

OINARRI – DANOK 0-4
MONTEAGUDO – C.BASAURI 0-0

AURRERA ONDARROA – LAGUN ARTEA 1-0
MARISTAS – LOYOLA 1-1

DANOK – C.BASAURI 3-0
AURRERA – MARISTAS 1-0

DANOK – AURRERA ONDARROA 6-0

+
Informazio gehigarria
GaleriakBestelako galeriakBideoakAudioakAtxikitutakoakFitxakLoturak