Aste Santuko Txapelketak | Athletic Club
Uncategorized @eu

Aste Santuko Txapelketak

Jarraian doakizuenak dira Athletic Clubeko behe maileetako taldeek jokatuko dituzten Aste Santuko txapelketak.Euskal Liga kadeteaLagun…

Aste Santuko Txapelketak
Aste Santuko Txapelketak
2008ko mar. 21a

Jarraian doakizuenak dira Athletic Clubeko behe maileetako taldeek jokatuko dituzten Aste Santuko txapelketak.


Euskal Liga kadetea

Lagun artekoa
Baiona, 2008-03-19
11:30etan – Aviron 1 Athletic Club 2 (Nestor)


Ohorezko maila kadeteak

XXVII. “Lopez Ufarte’ Irun Hiria nazioarteko Txapelketa
Martxoak 21-22-23-24

03/21 Stadium GAL
16:00etan Inaugurazioa ekitaldia
17:00etan Real Sociedad – Vaksala
18:30etan Athletic Club – Dunboa

03/22 Stadium GAL
10:00etan Espanyol – Athletic Club
12:00etan Dunboa – R. Madrid
16:30etan Barcelona – Osasuna

03/22 Hondartza
10:00etan Vaksala – Barcelona
12:00etan Osasuna – R. Sociedad
16:30etan Espanyol – R. Madrid

03/23 Stadium GAL
10:00etan Vaksala – Osasuna
12:00etan R. Sociedad – Barcelona

03/23 Hondartza
10:00etan Dunboa – Espanyol
12:00etan R. Madrid – Athletic Club

03/24 Stadium GAL
10:00etan 3. eta 4. portuak
11:45etan FINALA


Kadeteak 1993

Azkorri txapelketa
La Galea martxoak 19-24

03/19 Asteazkena 10:15etan Athletic Club 10 Leioa 1 (Murcia 2, Guemes 3, Olaguen, Areagabeitia 2, Sarriguen 2)
03/20 Osteguna 10:15etan Galea – Getxo
03/21 Ostirala 10:15etan 3. eta 4. portuak
03/24 Astelehena 10:15etan FINALA


Infantila gorena (1995)

Oviedo Cup
Oviedo, Martxoak 20-21-22-23

08/03/20 – 13:00etan Athletic Club 3 UD Alboraya 0 (La Pixarra) (Víctor, Unai, Itu)
08/03/20 – 20:30etan Athletic Club 12 CD Covadonga 0 (El Castañeo-San Claudio) (Arufe 6, Endu 3, Orlando 2, Julien)
08/03/21 – 10:00etan CD San Fernando 0 Athletic Club 3 (La Pixarra) (Arufe 2, Unai)
08/03/22 – 1/4 – Athletic Club 0 Sporting 0 (3-1 penaltietan)
08/03/22 – FINALERDIA – Sevilla 2 Athletic Club 0
08/03/23 – 11:30etan FINALA (El Castañeo-San Claudio)

Infantila Lehen Maila

Falces Txapelketa
Falces (Nafarroa)

2008-03-19: 11:00h. Osasuna – Sel.Mancomunidad
2008-03-19: 12:15h. Antiguoko 2 Athletic Club 3 (Zabala 2, Binke)
2008-03-19: 16:15h. 3. 4. postua
2008-03-19: 17:30h. Nafarroa 1 Athletic Club 4 (Areitio 2, Binke, G.Santamaria)
TXAPELDUNAK


Alebinak A

Oviedo Cup
Oviedo, Martxoak 20-21-22-23

08/03/20 – 13:00etan SD Colloto 0 Athletic Club 12 (El Castañeo-San Claudio) (Rubén García 2, Gorka Aingeru, Andoni Fernández 2, Unai Blanco, Beñat Chomón 2, Andoni Gutiérrez 2, Ander Mediavilla 2)
08/03/21 – 13:00etan EFMO Boadilla 0 Athletic Club 5 (La Pixarra) (Andoni Fernández 2, Rubén García, Beñat Chomón, Ander Mediavilla)
08/03/21 – 18:00etan Athletic Club 2 CD Covadonga 0 (Los Castañales-JAA Rabanal) (Iñigo de Jesús, Andoni Fernández)
08/03/22 – Final laurdenak – Athletic Club 2 Gramenet 0 (Beñat Chomon, Andoni Fernandez)
08/03/22 – Final erdiak – Athletic Club 3 Oliver 0 (El Castañeo-S. Claudio) (Gorka Aingeru, Asier Gascon, Aitor Agirre)
08/03/23 – 10:30etan FINALA (El Castañeo-San Claudio) – Athletic Club 1 Racing 0 (Iñigo de Jesus).
Jokalari hoberena: Kevin Estalayo.


Alebinak C-D

IV José Ángel Iribar
Zarautz, martxoak 21

C taldea
1 zelaia-11:30etan Eibar – San Sebastián
1 zelaia- 12:10etan Eibar 0 – Athletic Club C 1
1 zelaia-12:50etan Eibar – Aretxabaleta
1 zelaia-11:30etan Athletic C C 1 -Aretxabaleta 0
2 zelaia-12:10etan Aretxabaleta-San Sebastián
2 zelaia-12:50etan Athletic Club C 0 -San Sebastián 0

D taldea
1 zelaia-11:50etan Athletic Club D 1 -Arrasate 0
1 zelaia-12:30etan Athletic Club D 1 -Arnedo 0
1 zelaia-13:10etan Athletic Club D 0-San Marcial 0
2 zelaia-12:50etan Arnedo – San Marcial
2 zelaia-12:30etan Arrasate – San Marcial
2 zelaia-13:10etan Arrasate – Arnedo

1/4 finala

15:30 Real Sociedad – Athletic Club D
15:30 Real Unión – San Sebastián
16:10 Zarautz – Arrasate
16:30 Athletic Club C – Elgoibar

1 zelaia
15:30etan 1 taldea A – 2 taldea C
15:50etan 2 taldea A – 1 taldea C
16:10etan 1A-2C Irabazlea vs. 1ºB-2ºD Irabazlea
16:30etan 2A-1C Irabazlea vs 2ºB-1ºD Irabazlea.

2 zelaia
15:30etan 1 taldea B – 2 taldea D
15:50etan 2 taldea B – 1 taldea D
16:10etan 1A-2C Galtzailea vs 1ºB-2ºD Galtzailea
16:30etan 2A-1C Galtzailea vs 2ºB-1ºD Galtzailea

1 zelaia
16:50etan 5. eta 6. postuak
17:10etan FINALA

2 zelaia
16:50etan 7. eta 8 . postuak
17:10etan 3. eta 4. postuak


Alebinak B

Lagun artekoa
Lezama, 2008-03-25, 11:30etan Athletic Club – Nafarroako taldea

Infantila lehena (1995)
GUEÑES HERRIA IX TXAPELKETA
Gueñes, martxoak 29-30

03/29 Larunbata
10:00etan Enkarterri – Atco. Madrid
10:55etan Athletic Club – Real Madrid
11:50etan Enkarterri – Ajax
16:00etan Green & Gold – Real Madrid
16:55etan Atco. Madrid – Ajax
17:50etan Athletic Club – Green & Gold

03/30 Igandea
09:45etan 1 taldea B – 2 taldea A
10:55etan 1 taldea A – 2 taldea B
12:30etan FINALA

+
Informazio gehigarria
Erlazionatutako albisteak
Zozketa: Balenziagaren kamiseta
Zozketa: Balenziagaren kamiseta
2021ko ots. 12a

Zozketa: Balenziagaren kamiseta

Uncategorized @eu

Parte hartu Athletic Clubeko euskarazko Twitterreko kontu ofizialean eta lortu kontratua berritu berri duen jokalariaren kamiseta sinatua

Ikusi gehiago
Edukiera betea
Edukiera betea
2020ko ira. 9a

Edukiera betea

Uncategorized @eu

EDUKIERA BETEA!

Ikusi gehiago
Harrobiko taldeen entrenamenduen hasiera
Harrobiko taldeen entrenamenduen hasiera
2020ko abu. 17a

Harrobiko taldeen entrenamenduen hasiera

Uncategorized @eu

Athletic Clubeko gazte taldeen jardunera itzultzeari buruzko informazioa

Ikusi gehiago
Toulousen aurkako lagunartekoa irailaren 5ean
Toulousen aurkako lagunartekoa irailaren 5ean
2019ko abu. 22a

Toulousen aurkako lagunartekoa irailaren 5ean

Uncategorized @eu

Ligako atsedena aprobetxatuz, Athletic Club talde frantziarraren aurka arituko da Baionako Didier Deschamps futbol zelaian irailaren 5ean

Ikusi gehiago
Ondo kostatako garaipenarekin amaitu da denboraldi-aurrea
Ondo kostatako garaipenarekin amaitu da denboraldi-aurrea
2019ko abu. 8a

Ondo kostatako garaipenarekin amaitu da denboraldi-aurrea

Uncategorized @eu

Athleticek 1-2 mendean hartu du Iraolaren Mirandes taldea, Aduriz eta Nuñezen golei esker

Ikusi gehiago
Eibar jaigiroan “IV Gipuzkoa Zurigorri” festarekin
Eibar jaigiroan “IV Gipuzkoa Zurigorri” festarekin
2019ko eka. 8a

Eibar jaigiroan “IV Gipuzkoa Zurigorri” festarekin

Uncategorized @eu

Athletic Clubek Gipuzkoa zehar dituen peña guztien kezka eta egoneziaren ondorioz sortutako ekimena da hau.

Ikusi gehiago
“Peñista Eguna”-k zuri-gorriz margotu du Sestao
“Peñista Eguna”-k zuri-gorriz margotu du Sestao
2019ko eka. 1a

“Peñista Eguna”-k zuri-gorriz margotu du Sestao

Uncategorized @eu

Bizkaian urteko egunik beroena izan dugu gaur, baina oraindik ez dago argi tenperaturak jasan duen…

Ikusi gehiago
Jokalari ohiak Muskizen
Jokalari ohiak Muskizen
2019ko mai. 17a

Jokalari ohiak Muskizen

Uncategorized @eu

Athletic Clubek 2 Real Sociedadek 1 (Amezaga, Joseba Agirre) Ugandesa honetan jokalari ohien taldeak S.J….

Ikusi gehiago
Gorka Guruzetari ebakuntza
Gorka Guruzetari ebakuntza
2019ko mai. 15a

Gorka Guruzetari ebakuntza

Uncategorized @eu

Gorka Guruzeta: ebakuntza egin zaio gaur goizean eskuin belauneko aurreko lotailu gurutzatua berreraikitzeko kirurgia egiteko….

Ikusi gehiago
Gaizka Larrazabal lehen taldeko jokalaria izango da
Gaizka Larrazabal lehen taldeko jokalaria izango da
2019ko mai. 14a

Gaizka Larrazabal lehen taldeko jokalaria izango da

Uncategorized @eu

Gaizka Larrazabal Athletic Clubeko lehen taldeko jokalaria izango da hurrengo bi denboraldietarako.

Ikusi gehiago